воскресенье, 9 февраля 2014 г.

ПЛАНШЕТ ТА ДІТИ

ПЛАНШЕТИ ЗАВАЖАЮТЬ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ДІТЕЙ
     Планшет виручає батьків, коли потрібно втихомирити дитину, наприклад, поки мама готує обід або під час поїздки на машині. Але лікарі попереджають про необхідність обмежувати дитину у використанні планшета, оскільки це загрожує слабкому розвитку мови і відхиленнями в поведінці.
     Небезпека таїться в тому, що батьки не звертають уваги, чим саме займається дитина за планшетом. Це може призвести не тільки до незапланованих витрат через вбудовані покупки в більшості мобільних ігор. Якщо дитина дивиться мультики на планшеті, відбувається те ж саме, що і з телевізором – сидячи перед екраном, вона не розмовляє і не отримує нових навичок. Немає тієї мозкової активності, яку забезпечують ігри з неелектроними гаджетами. У найменших це може призвести до затримки розвитку мовлення, а дітям старшого віку перебування за планшетом на самоті загрожує тим, що стане складно заводити друзів.
     Через те, що планшет практично не вимагають навичок читання, двох – трьохрічні діти досить швидко починають розуміти, як включити мультики онлайн або запустити гру. За даними Common Sense Media, в США вже 38 % малюків віком до 2 років користуються мобільними пристроями. До 8 років поводитися з планшетами вміють і зовсім 72 % дітей.
     Американська академія педіатрів рекомендує не залишати дитину з планшетом більше, ніж на 2 години в день. У Великобританії вже був випадок, коли у чотирирічної дівчинки виявили залежність від гаджета, хоча вона грала з планшетом всього по 4 години на день. Доктор Рахіль Брігс з Нью- Йоркського медичного центру і зовсім пропонує скоротити час, проведений за переглядом мультиків на планшеті до мінімуму. Основний час повинен йти на рухливі ігри та спілкування обличчям до обличчя з батьками, однолітками, вихователями.

    При використанні гаджетів дотримуйтесь простих правил: ігри на планшеті повинні розвивати фантазію і мислення і бути обмеженими за часом. Дотик однієї і тієї ж клавіші на екрані не рівноцінна збірці конструктора або малювання.
За матеріалами: http://cikavosti.com/

Комментариев нет: