четверг, 10 августа 2017 г.

КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛОГОПЕДА


Коли потрібно йти на консультацію до логопеда:

1. Після досягнення 2 років дитина не почала розмовляти.
Відповідно до вікової норми перші слова і прості фрази з'являються у дітей у віці від 1 до 2 років. Якщо в 2 роки дитина не почала говорити - дуже важливо звернутися до кваліфікованого логопеда та невролога, щоб запобігти затримці мовного розвитку у дитини.
2. У віці 3 років мова малюка нерозбірлива, невиразна, незрозуміла оточуючим.
3. Після досягнення 4 років дитина нечітко вимовляє звуки, неправильно погоджує слова в реченні, невірно вживає рід іменників і займенників (наприклад, хлопчик сам до себе говорить в жіночому роді: «Я зробила»), має маленький словниковий запас.
4. Якщо до 6 років дитина не опанувала систему рідної мови, перекручує слова («кошата», «собачата»), в його промові зберігаються порушення звуковимови, є труднощі в навчанні читання, підготовці до школи.
5. Дитина страждає від мовних судом, заїкання (логоневроза), говорить з запинками.
6. Дитина говорить на двох мовах (білінгвізм) і при цьому неправильно вимовляє звуки рідної мови, робить помилки у вживанні слів, узгодженні слів у реченні.
7. Батьки хочуть дізнатися, чи відповідає віковій нормі мовлення їх дитини.
8. Дитині поставили діагноз «ЗНМ» (загальне недорозвинення мовлення), «ЗМР» (затримка мовного розвитку), «моторна алалія», «сенсо-моторна алалія», «ЗПР» (затримка психічного розвитку), «ДЦП» (дитячий церебральний параліч) , «рінолалія», «РДА» (ранній дитячий аутизм).

Дитині від 6 до 16 років:

1. З раннього віку в мовленні збереглися неправильні вимови звуків ( «картавість», «шепелявість»), заїкання (логоневроз).
2. У школяра є проблеми з письмом та українською мовою (пропускає або замінює букви, склади, слова на письмі, не дописує букви або слова, відстає від шкільної програми, робить «дурні» помилки, хоча знає правила).
3. Дитина погано читає (повільно, без зупинок, сама «додумує» закінчення фрази).
4. Українська мова не є для школяра рідна (наприклад, в разі переїзду з іншої країни), внаслідок чого з'явилися проблеми з навчанням письма і читання українською мовою.
5. Школяру поставлений діагноз «дислексія», «дисграфія», «дізорфографія».

На консультації логопед проводить мовне обстеження і звертає увагу на стан звуковимови, словникового запасу слів, розуміння мови і т.д.  Після діагностики фахівець запропонує корекційний курс щодо усунення виявлених порушень вимови або детально розповість  батькам, що вони можуть зробити вдома.

Записатися на консультацію можно за тел. 093 586 20 86

Комментариев нет: